فاصله

یک جوری هستید شما،

خیلی ها روی شما حساب می کنند،خیلی ها به اعجاز دست گره گشای شما ایمان دارند،خیلی ها شما را به خاطر ریش سفیدتان،به خاطر دین دار بودن تان،به خاطر خیرخواه بودن تان،به خاطر باسواد بودن تان دوست دارند.

ولی ما نمی توانیم با شما کنار بیاییم،ژن "ساده دلی" در نسل ما خاموش است،ما دیگر با "ان شاء الله "های شما نمی توانیم دل خوش کنیم،ما با"حالا باشه ببینم چی کار می تونم بکنم"سر ستیز داریم،خوی ما یک پاره خط ساده است:یا می توانیم برای کسی کاری کنیم یا نمی توانیم.ولی شما این طوری نیستید،جماعتی را معلق نگه می دارید.ظاهرتان خیلی مؤدب است،نا امید نمی خواهید برگردانید کسی را،ولی ما علاف کردن کسی و امید الکی به اش دادن را بی معرفتی و بی ادبی می دانیم.

نمی دانم شما نسل چندمی می شوید و ما نسل چندمی ،فقط می دانم فرق مان با هم زیاد است.

شرمنده ایم،ولی این اخلاق شما اصلاً خوب نیست،حتا انتقاد هم درتان اثر نمی کند،به روی خودتان نمی آورید،انگار که نشنیده باشید.یا اگر ما سمج شویم شما قهر می کنید،قهری که طولانی است.ما از این اخلاق ها نداریم،داد و بیداد می کنیم،یقه هم را جر می دهیم ،ولی قهر نمی کنیم،آن هم قهر طولانی.

اذان که می شود می روید صف اول،دنباله هایش را به جا می آورید ،ولی گاهی دروغ های کوچکی هم می گویید،گاهی می پیچانید، یواشکی البته،جوری که فقط ما که به شما حساس شده ایم می فهمیم.

فرق ما با شما این است که شاید نمازمان گاهی این ور و آن ور بشود،شاید برخلاف شما یک گوشه دنج را به صف اول جماعت ترجیح بدهیم ،شاید نمازمان بی دنباله باشد اما پلک مان همیشه خیس است در قنوت "از رنجی که می بریم".

حوصله ما را سر برده اید،گاهی حسودی می کنیم به آدم هایی که شما را از دور می بینند و برای مرام و معرفت تان بال بال می زنند و به شما امید دارند.

خلاصه اخلاق های خوبی ندارید،توی گوش تان هم ماشالله چوب پنبه گذاشته اید این هوا!

این نامه تا لحظاتی دیگر مچاله می شود و  می افتد در سطل مخصوص کاغذ...

/ 16 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرهاد

دانم که آنچه از این بازگشت خواهی چیست: این در به صبر کوفتن، از درد بی کسی است. دانم که اشک گرم تو دیگر دروغ نیست: چون مرهمی، صدای تو،با درد من یکی است.....

لیلا

آمپرم از دست علاف کردن هاش رفته روی 1000000. .حسابی جوش آوردم[عصبانی] [عصبانی][عصبانی][کلافه]

مریم

کدوم پیام در گوشی؟

ehsan

خواندم.

یه نسل سومی

این پیچک سر به هوا نه اینکه زیادی ذوق کرده که شما این مطلبو نوشتی کلی دری وری هم نوشته که خداییش ما از ایشون بعید می دونستیم!!!!این حرفها مال یه آدم بی منطقه که چشماشو بسته و هر چی دوس داره می گه. مال یه نسل سومی که اینقدر ادعای منطق و همه فهمی ش میشه نیست.

پیچک سر به هوا

به "یه نسل سومی": نه عزیز برادر! این حرف‌ها مال یه جوونی‌یه که همه جاش سوخته از بس ریا و دروغ و لجن و کثافت دیده توی این سیستمی که رو ش اتیکت جمهوری‌اسلامی زدنو مدیرانی داره ظاهر الصلاح که دهان‌هاشان پر است از ان‌شالله ماشالله، و دست‌هاشان درگیـر و دار با تسبیح؛ اما امان از عمل و رفتارشان، اماااااااااااااااااااان! در ضمن شما در نقطۀ بعیدی هستید که چنین کامنتی را ازمان بعید می‌دانید؛ وگرنه قریبان آشنایند با این حال و هوای ما. ...رها کنم!

خیس بارانم

آها . . . خلاص!! خدا عمرت بده خواهر[پلک] چرا سطل آشغال؟؟ البته حق داری ، معمولا گیرنده ی این قبیل نوامه ((جمع مکسر نومه یا همون نامه[نیشخند])) فقط میحرفند و می نویسند ،غلظت گوشیدن و خوانیدن مرامشان خیلی کم است! بخصوص از این نوع به قول عزیزی تو حرفت رو بزن، شاید در گوشت بزنن،شاید معلقت کنن،شاید هزار و یک حرف بهت بزنن ولی مطمئن باش این حرفا یه جایی یه گوشه ای تو اون مغز کوچومولو وول خواهد خورد!

مريم

البته يادم رفته بگم نوشته هاي تو كجا و...