تقدیم های جالب

سلام
این روزها دو تا کتاب من را گرفتار خودشان کرده اند و تنها وجه اشتراک شان این است که هر دو تقدیم های جالبی دارند:
اولی کتابی ست که استاد مان تکلیف کرده بخوانید و بی درنگ بعد تعطیلات امتحانش بدهید و دومی کتابی از مستور که رسید از دست محبوبی به دستم!

تقدیم اولی این است:
به ابوحامد امام محمد غزالی که درد احیاء شریعت رسول الله (ص)در سینه داشت و به شهدا ابراهیم همت و حسین خرازی که به همه تحلیل ها خندیدند.

و تقدیم دومی:
"اگر در کلمات درمانده و بی پناه و از نفس افتاده این کتاب کوچک اندک حرمتی هست، باری با فروتنی تمام آن را پیشکش می کنم به زن ها. به همه زن ها. این تنها ساکنان سمت روشن و معصوم و معنادار زندگی"

وجه تقدیم اولی را نویسنده در مقدمه کامل آورده است و دومی را وقتی تا ته بخوانی خودت     می گیری احتمالاْ!


این از من ، حالا شما جالب ترین تقدیم کتابی که خوانده اید چه بوده است؟

/ 10 نظر / 6 بازدید
الیاس پهلوان

سلام ضمن تبریک سال نو ، آروزی سالی خوب ،به اطلاع می ساند " گریوان " باعنوان " فرهنگ تعطیلات ... بین التعطیلین تعظیل " به روزشد. http://gerivan.blogfa.com/ http://gerivan.mihanblog.com/// http://gerivan.persianblog.ir/ http://www.gerivan.iranblog.com/

ehsan

خواندم.

نقطه سرخط

چه تقدیم های متفاوتی...و چقدر دلم خواست هر دو را می توانستم بخوانم.. جالب ترین تقدیم من...نمی دانم جالب ترین اش است یا نه ..اما حالا این به ذهنم می اید.. خاطرات ایران درودی که نقاشی است که نمی دانم در ایران چرا هیچکس این ادم را نمیشناسد..یا می شناسد من خبر ندارم.. و من دوست داشتم و با ولعی نمیدانم چند باره و چند باره خواندم اش..

زهرا نیک پی

اگر دگرگونی در نگاه و دلت رخ داد سال نو مبارک. وگر نه به تقویم ها نمی شود اعتماد کرد...

شادی

اعظم جان سال نو و عیدت مبارک. نمی دانستم دوباره شروع کردی به نوشتن. چه خوب! برای من هم خواندن تقدیم کتابها خیلی جالب است اصلا راستش را بخواهی وقتی شروع به خواندن تز ها میکنم از اولین چیزهایی که نگاه می کنم همین است! یادم نمی اید جالبترینش چه بوده. اما آنهایی که فقط در یک صفحه سفید با دو کلمه می نویسند " به فلانی" خیلی تحت تاثیرم قرار می دهد. این همه زحمت را خلاصه می کنی در دو کلمه و تقدیم می کنی به یک نفر.

بعدی!

سوالهای سخت سخت می کنید خانم! این "تقدیم" چی چی هست اصلا؟! تقدیمهایی که ما خوانده ایم عموما تو مایه های "تقدیم به فلانی یا تقدیم به بهمان عزیزم" بوده اند باز هم به تقدیمهای خوانده های شما[گل]

ستاره

سال نو مبارک از سیمین دانشور:(به جلال که جلال زندگیم بود) جالبترین نیست ولی به خاطر وفاداریش بعد از این همه سال توی ذهنم مونده!

حضورناپدید

سلام. سال نو مبارک. هر کس روزنه ایست به سوی خداوند..اگر اندوهناک شود .. اگر به شدت اندوهناک شود این هم یک شروع دیگر از مصطفی مستور از کتاب "روی ماه خداوند را ببوس"

تشملاه

تولدتان مبارک! تولدمان مبارک! . . . تقدیم وبلاگ من این است: برای خودم که همیشه دوستش می دارم

بادبادک

سلام خدا بگم م نو چیکار کنه ! من فکر می کردم که تا الان تو آپ نمی کردی آقا قبول نیست!