خاطرت جمع که ...

"باید بپذیریم که دوستانمان از این‌جا می‌روند... آن دورها روی زمین می‌نشینند و زندگی‌های جدیدی را شروع می‌کنند. آدم‌های تازه‌ای می‌بینند. دوست‌های جدید پیدا می‌کنند. با آن‌ها به سینما می‌روند. بعدازظهری در کوچه‌ای کافه‌ی تازه‌ای کشف می‌کنند. سفرهای هیجان انگیز می‌روند. با دوست‌های تازه شب تا صبح بیدار می‌نشینند و حرف می‌زنند. با دوست‌های تازه چیزهایی را قسمت می‌کنند؛ حرف، درددل، رازهای کودکی، عشق‌های جوانی، دل‌تنگی‌هاشان و خیلی چیزهای دیگر. به آن‌ها نزدیک می‌شوند. جوری که ما باور نمی‌کنیم و بعد حسودی می‌کنیم. گاهی فکر می‌کنیم مگر می‌شود دوست ما، دوست خود خود ما، با کس دیگری این طور نزدیک و ندار شود. بعد فکر می‌کنیم پس تمام شد. دیگری آمد و جای ما را گرفت. دل دوست را پر کرد. فراموش می‌کنیم دل آدم‌ها بیش‌تر از این چیزها جا دارد. آن دوست هنوز دوست ما هست. هنوز می‌توانیم حرف‌هامان را بگوییمش. فراموش می‌کنیم هر دو نفر برای خودشان دنیایی دارند که دیگران را در آن راهی نیست. تجربه‌هایی را ما فقط با همان دوست و آن دوست فقط با ما می‌تواند تکرار کند. چیزهایی هستند که از آن ما دو نفرند."

 

پی نوشت:

این یادداشت-اگر درست یادم باشد- از وبلاگ خانوم شین وام گرفته شده است و بهانه ی گذاشتنش اینجا  فقط و فقط دل نازک ِ زهرا ست که مثلش را نداشتم و ندارم.

/ 10 نظر / 7 بازدید
عطش شکن

این مپندار که نقش تو رود از نظرم خاطرت جمع که در خواب پریشان منی

حضورناپدید

این روزا خیلی چیزی وارد مغز و دل من نمیشه. یه چیزایی یادم اومد. دوستای زیادی که رفتن .. ولی یه کلمه ازین متن خیلی آشنا بود : کافه !

مسیر

هر وقت دوستی فاصله اش زیاد می شود یا دوستان جدیدی به دلش راه میگیرند بعد آن حس نگرانی کودکانه یادم می افتد به دوستان قدیم و جدید خودم که خواستنم برایشان بوده و هست و خواهد ماند بعدش یک نفس عمیق و یاد آوری کانال کشی دلها (یکی نوشته بودم بهتر از این نمی دونم یهو چی شد اون کامنته [ناراحت])

انفرادی

خب... قبولش ندارم زیاد.

عطش شکن

به سلامتی این پرشین هم فیلتر شد دیگه ما نمی تونیم تو جواب کامنت ها حاضر جوابی کنیم![خنثی]

محبوبه

هرچند همه میگن هر چیزی نوش خوبه الا رفیق ...اما خیلی وقتا نو که میاد به بازار کهنه می شه دل آزار!!!!!

ehsan

خواندم.

مسافر

تجربه‌هایی را ما فقط با همان دوست و آن دوست فقط با ما می‌تواند تکرار کند. چیزهایی هستند که از آن ما دو نفرند درسته ها خیلی وقتها ولی مهم اینه که بعضی وقتها اون تجربه ها دیگه برامون ارزشی ندارن میگیم بچه بازی بود و این حرفا و فکر میکنیم جدیدیها به گونه ای دیگرند در پناه خدا [گل][قلب]

متین

چقدر این خط‌ها را دوست دارم پس خاطرم جمع باشد بانو؟!

متین

چقدر این چندخط را دوست دارم پس خاطرم جمع باشد بانو؟!