محمدرضا

برادر کوچک من خیلی اهل مطالعه و کتاب و این ها نیست،به عبارتی اهل درس و مشق هم زیاد نیست و هرسال اول مهر به زور می چسبانیمش به میز و نیمکت و کلاس و معلم و مدرسه.

گرچه گلیم خودش را بلد است از آب بکشد بیرون و یک نمره بخور و نمیری بگیرد!ولی دل خوشی از مدرسه ندارد و دل خوشش به تجربه هایی زیادی است که دارد و من و آن یکی برادرم عمراً وقتی 14 سال مان بود داشتیم. از درس که فاکتور بگیریم در خیلی حرفه ها و کارهای عملی نیمچه استادی شده برای خودش.

با این که اهل کتاب نیست ولی آن قدر زبل هست که آمار کتاب های بقیه اهل خانه را داشته باشد و بداند کی چه جور کتابی می خواند.

دی روز برگه امتحان فارسی اش را دیدم،سؤال این بود که نام 4 اثر از قیصر امین پور را بنویسید.

تعجب کردم وقتی دیدم نوشته:1-گل ها همه آفتاب گردانند2-به قول پرستو3-بی بال پریدن4-دستور زبان عشق5-آینه های ناگهان

و بیشتر تعجب کردم وقتی دیدم معلم فقط 2 تای اینها را (احتمالن همان دوتایی که در کتاب درسی شان هست)قبول کرده و روی باقی خط کشیده و نمره اش نداده.

و بیشتر تعجب کردم از او که هیچی نگفته و اعتراضی نکرده و بی خیال گذشته،اگر من بودم حتماً به معلمم فحش می دادم و در خانه غُر می زدم و کتاب ها را می زدم زیر بغلم می بردم می گذاشتم روی میز معلم ام که چشم کورش ببیند کتاب های دیگری هم از امین پور.

آدم ها چه خوب که با هم فرق می کنند...

/ 20 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هادی

سلام مهربان چشمه ی جوشان قلبتون همیشه جاری و رها ... یه دوست قدیمی هستم ... با فضایی جدید در این دنیای مجازی ... سنگفرش کلبه ام چشم انتظار عطر گامهای دلتان. یا حق

ehsan

خواندم.

فاطمه

سلام ... این تفاوتها که گفتی همه اش به خود خدا مربوط می شود... خوشحال می شم تشریف بیارین [گل]

مسیر

محمد رضا یه نسل آیکیو جلوتره . از اونایی که وقتشون رو بابت کج فهمی(بقیه فحش ها مودبانه نبوده ...سانسور شد) ادمای دوروبرشون نمی کنن. این انشای محمد رضای خلاق رو باید مدال می دادین ها( اظهار نظر معلم انشایانه!) ( طبق توصیه تون عکس هم نمایش داده میشه اگه چندشتون نشه!)

پیچک سر به هوا

خواندم.

عکس ملایر

دنیا الم غفلت و عقبی غم عالم اسودگی از ما دو جهان فاصله دارد

عکس ملایر

اشتباه تایپیشده بود[خجالت] دنیا الم غفلت و عقبی غم اعمال آسودگی از ما دو جهان فاصله دارد

لیلا باقری

جالب بود خدا این داداش کوچولوها را حفظ کند. چند روز پیش به دوستان گفتم خیلی دوست می داشتم یک داداش کوچیکتر از خودم داشتم ... یهو غر همه شان درآمد که اصلا هم خوب نیست!

نجوا

گفتیم بگیم که داداش تون هم نام داداش ماست. البته اخوی بزرگه ی ما [چشمک] بعد یه چیز دیگه، ما که همه ش به این داداش کوچیک هامون میگیم این کارو کن و اون رو نکن (هرچند گوش دادنی در کار نیست) اما جالب بود که شما اینجور نگفتیدش.

آشنا

البته آدم با معلمش نباید اینطوری صحبت کند به اخوی سلام برسانید