با دلی آرام و قلبی شاد رفت

١) از مکتب خانه که بیرون می زدیم ،لباس ها را می کندیم می ریختیم روی هم کنار دیوار ،می رفتیم سراغ بازی و بازیگوشی.چند وقتی بود از جیب لباس ها چیزهایی کم می شد.پول ،خوردنی و ...از جیب "او"ولی هیچ وقت چیزی کم نمی شد.گفتم چرا از همه ی جیب ها می دزدند و لی جیب تو را کاری ندارند؟با همان زکاوت همیشگی لبخند زد و گفت :من دزد را پیدا کردم،لباسم را می سپارم به خودش امانت!

 

٢)زن را قسم داده بودند که بی وضو به این بچه شیر ندهد،قسمش داده بودند که تا به این بچه شیر می دهد سر هیچ سفره ای ننشیند و از هیچ غذای دیگری نخورد ،وعده به وعده توی طبق های بزرگ غذای پاک می بردند در خانه اش.اینها را دختر آن زن تعریف می کرد ،می گفت مادرم  همیشه افتخار می کرد که به کودکی چون او شیر نوشانده است.

 

٣)کتاب "سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می آمد"نوشته ی نادر ابراهیمی را دوست دارم ،روایت داستان گونه ای از کودکی،جوانی و پیری امام ،ابتدای کتاب تأکید می کند که "من تاریخ ننوشته ام و تاریخ نویسی بماند برای مورخان ، داستان نوشته ام بر پایه ای از حقیقت"؛با این حال کتاب خواندنی ای از آب درآمده ،گرچه قهرمان اصلی کتاب آن قدر بزرگ و شگرف است که پر و بالش از چارچوب داستان نادر به وضوح بیرون زده است.

.

.

.

پی نوشت١: شماره یک از خاطرات شفاهی همبازی های کودکی امام در خمین است.

 

پی نوشت٢:این پست ،گرچه بی دعوت ولی برای موج وبلاگی ١۴ خرداد نوشته شده است و این دوستان را دعوت به نوشتن می کند.

زهرا /مسیر/سعی/برای خاطر آیه ها/جایی برای بودن/برداشت های روزانه

 

پی نوشت ٣:قبول دعوت کرده اند این شکلی:

-برای مردی که رفت.../مریم روستای عزیز

-روح خدا،روح ما/مسیر عزیز

 - خمینی روح خدا در کالبد زمان بود  /سعی

 -من و هیچ و امامم/جایی برای بودن

 

/ 16 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

فونت خوبی داری به فونتی منم سر بزن![گل]

مریم

فونت خوبی داری به فونتای منم سر بزن!گل

طواف عشق

السلام! زیبا قلم می زنید... به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند که تو در برون چه کردی؟ که درون خانه آیی! با اجازه لینکتان کردم اگر قابل دانستید طواف عشق را نیز لینک کنید

قاصدک بارون

به نظرم یه کمی فونت ریز شده. دیشب خواب دیدم یه مغازه ی فکستنی که میشناسم یه پرده زده دم مغازه ش نوشته: کتاب خوب آورده ایم. رفتم پرسیدم چی هست؟ گفت: دوجلد تجدیدچاپ شده ی نادر ببین توی خواب هم تبلیغش را می کنند.نزدیک سالگردش دارد می شود. من یاد غم رفتنش می افتم.

ehsan

خواندم.

مریم

دعوت نشده بودیم اما یک چیزهایی نوشتیم برای خودمان[بغل]

جنجال یک سکوت

سلام قرار بر این شد که تعدادی از مطالب برگزیده در جنبش وبلاگی که به صورت مطلب تولیدی توسط خود فرد هست نه کپی پیست به صورت کتابچه در بیاد وخدمت مقام معظم رهبری عرضه بشه.... چنانچه مطلب جدیدی میخواهید بنویسید وحرف تازه ای برای گفتن دارید بنویسید ولینکش رو برای ما بفرستید تا در صورت تایید توسط گروه در کتابچه مجلد به چاپ برسه... دونکته رو توجه کنید: 1.مطلب حتما تولیدی خودتون باشه 2.فقط تا روز میلاد حضرت زهرا(س)برای ارسال مطلب فرصت دارید ::جنبش وبلاگی راز گل یاس::

حرف ما

دومين شماره مجله اينترنتي حرف ما روز هفتم خرداد منتشر شد.اين شماره از «حرف ما» با موضوع «حقوق بشر» انتشار يافته است.مجله «حرف ما» در شماره هاي مختلف خود به بررسي ريشه اي موضوعات رايج در در بين دانشگاهيان و حوزويان مي پردازد. برای مشاهده سایت به آدرس http://www.harfema.com مراجعه کنید. حمايت از حرف ما http://harfema.com/?page_id=450

وهاب

. . به نظرم: زیباترین منحنی دنیا لبخند لب مادر و بدترین منحنی دنیا خط چروک پیشانی اوست. . . [خونسرد][گل]

هادی تلنگر

بزرگداشت امام برای ما ، جنبه اعتقادی ، ایمانی، انقلابی، عاطفی و ملی دارد. سالروز تعزیت معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) را به عموم آزادگان جهان تسلیت می گوییم شبکه اطلاع رسانی اجتهاد، به آدرسwww.Ijtihad.ir به عنوان بزرگ ترین پایگاه اطلاعات و اخبار فقه اسلامی، با دو ویژه نامه، میزبان پژوهشگرانِ حوزۀ فقه و فقاهت است: 1. ویژه نامه فقیه جماران: شامل زندگی نامه، آثار و مأخذ شناسی امام (کتاب، مقاله، پایان نامه، نرم افزار،سایت، نشریات و مراکز)؛ نوا و نما(متن و صوت درس خارج امام، فیلم های مستند امام و جمهوری، ولایت فقیه، ... تصاویر و طرح های گرافیکی امام، بخش دانلود آثار مکتوب و دانلود نرم افزار صحیفه امام، نمودار ارزشمند وصیت نامه موضوعی امام و... . 2. ویژه نامه فقه و محیط زیست: شامل کتاب، مقاله، پایان نامه، سایت، مصاحبه، خبر، تصاویر پس زمینه ویندوز و اسکرین سیور.