نیفتی یه وقت

 ماها معمولاً از همان جایی که خیلی ادعایش را داریم خراب می کنیم،آن هایی که همیشه از تحمل مخالف و سعه صدر و رفتار مبتنی بر ادب و اخلاق و نقدپذیری و امثالهم دم می زنند.اتفاقاً درست جایی که از این بُعد در معرض آزمون  قرار می گیرند نشان می دهند که چه آدم های گستاخِ خشنِ پرده دری هستند.دست به دامن شیوه ها و الفاظی می شوند که دیگرانِ بی ادعا در این زمینه به ندرت از آنها استفاده می کنند.

همین طورند دقیقاً آن هایی که  فکر می کنند خدا و پیغمبر فقط مال آنهاست و کتاب الهی و احادیث معصومین و ...فقط برای آنها صادر شده و دیگران فقط مستوجب ارشاد و موعظه و هدایت اند ،آنها هم اغلب از همین جا کله پا می شوند،در بهترین حالتش سر بلند می کنند می بینند یکی از پاره های تن شان از همین مستوجب ها از آب درآمده و در حالت های شایع ترش خودشان دسته گل  به آب می دهند، یک عمر "منع کرده" را دچار می شوند.

قاعده انگار همین است،معمولاً سربه زیرترها و بی ادعاها بهتر عمل می کنند.

من هر وقت با غرور از همین پله های جلو دانشگاه خواستم بالا بیایم نزدیک بوده کله پا شوم،چون حواسم پرت شده به نگاه دیگران به جای پله و گام های خودم...

 

 

/ 6 نظر / 10 بازدید
انفرادی

نیفتیم...

مسافر

اساسی موافقم دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد کاش نذارن بیفتیم در پناه خدا [گل][قلب]

مسافر

این پستهات حالا چرا اینجوری شد قبل از امشب لبنان چیز دیگه ای بود [سوال]

نسيم

خدا بگم اين گودر رو چيكار كنه كه ما رو از لايك زدن اينجا باز داشته![دست]

نجوا

همینه. فکر کنم قانونه که از هرجا ادعا کنی، امتحان میشی و اغلب هم رفوزه میشی!

سناء

چقدر قشنگ! اینکه خدا هرکی رو هرجور سرزش کرده باشیم و برای هرچی تو سرش زده باشیم همونو سرمون میاره. مگر اینکه تا قبل از اون خودمون به سرخودمون بیاریم! یعنی قبل از اینکه حتی تو دلمون به اون و کاری که کرده بد و بیراه بگیم یه لحظه خودمونو جای اون بذاریم.فکر کنیم. به کارش به جایگاهش.به خطاهای مدام خودمون... اگه خودمون اینجوری جاش نذاریم خدا عینا همون موقعیتو برامون پیش میاره.تا بفهمیم چند مرده حلاجیم مایی که اینقدر مینازیم به خودمون!