زنان وب لاگ نویس؟!

یک فکر خام توی کله ام می چرخید و می چرخد!

تا این جاش بد نیست، بد وقتی است که از ذوقم همین فکر خام را به عنوان موضوع مقاله به یک استاد می دهم و او استقبال می کند و تأیید می کند.حالا من ماندم و این که بلد نیستم این فکر خام را بپزم!

گفتم می خواهم روی بررسی محتوای وبلاگ های فارسی ای که توسط زنان نوشته می شوند کار کنم .دلم خواست بدانم زن های وبلاگ نویس بیشتر در مورد  چه چیزهایی فکر می کنند و در مورد چه چیزهایی می نویسند.اولویت های شان چیست؟غم های شان ،شادی هایشان،رنج هایشان،امیدهای شان...و هر چیز دیگری توی این مایه ها.

ولی من حتی نمونه گیری اش را هم درست و حسابی بلد نیستم! یعنی انتخاب تصادفی در وب لاگ ها را بلد نیستم چطور رعایت کنم .با آن اوضاع کلاس رفتن هم چشم امیدی به کمک استادهای آن جا ندارم،به نظرم باید عنوان را هم کمی تغییر دهم ، شاید بهتر باشد محدودش کنم ، ولی به چی محدودش کنم ؟مثلاً بنویسم زنان خانه دار ،یا زنانی که در بیرون از خانه کار می کنند؟ یا محدوده سنی تعریف کنم؟خب توی این وبلاگ بازاری که خیلی آدم از وب لاگ نویس بداند اسم و فامیلش است این اطلاعات را از کجا دربیاورم؟

بی خیال پختنش شوم؟خام خام قورت اش دهم برود پی کارش؟یا یک نیمرو سر هم کنم و از خیر یک غذای مفصل بگذرم؟

هوم؟!

پی نوشت یک:می گویند اینترنت جایگاهی برای علم ندارد ، فقط جای مناسبی برای اشتراک ایده هاست، همین!

پی نوشت دو:با گشتی در روش تحقیق مطالعات مشابه یک چیزهایی دستم آمد ولی این پست را به امید استفاده از ایده های شما پاک نکردم.

 

/ 9 نظر / 7 بازدید
فرید پوربزرگ

با سلام و خسته نباشيد و ممنون از وبلاگ خوبتون. با تبادل لينک موافقيد؟ با تشکر

فرید پوربزرگ

با سلام و خسته نباشيد و ممنون از وبلاگ خوبتون. با تبادل لينک موافقيد؟ با تشکر

ehsan

خواندم.

بهاره

[می تونی راجع به دردسرای خودمو و خودت بنویسی. خدایش این تحصیل و کار همزمان اونمون توی دو شهر دور از هم منو کلافه کرده

مریم

من از این حرفهایی گه گفتید چیزی سر در نمی آورم. مثلا نمی دانم که نتیجه این تحقیق قرار است کجا به کار بیاید؟ اگر قرار است افکار کل زنان تحلیل شود که زنان وبلاگ نویس خودش یک نمونه آماری است. قطعا افکار خیلی خیلی مختلفی وجود دارد که اصلا صاحبانش نمی دانند وبلاگ چیست. ولی با تمام این حرفها با کمام میل حاضرم نمونه آزمایشگاهیتان باشم[لبخند][خجالت]

اعظم بانو همان روش تحليل محتواي دكتر رستمي را برو براي نمونه گيري هم تصادفي طبقه اي انتخاب كن.يعني وبلاگ ها را به دسته هاي اجتماعي ،سياسي ،ادبي،شخصي و هر چيز ديگري كه مناسب باشد طبقه بندي كن.بعد از هر كدام چند تا را انتخاب كن. بعد حتماً يك بازه زماني بگير،مثلاً سه ماه اول سال 87 . اگر بخواهي محاسبات دقيق آماري هم داشته باشي كه بايد از spss مدد بگيري.

شادی

اعظم جان به نظر من قبل از اینکه به فکر روش تحقیقت باشی بهتر است سوالهای تحقیقت را مشخص کنی. یعنی ببین چه چیزی را می خواهی بررسی کنی. این مهمترین و سخت ترین مرحله است. بعد باید فرضیه هایی را داشته باشی که مطابق آنها معیارهایی برای انتخاب نمونه هایت تهیه کنی. به نظر من نمونه گیری تصادفی نمی تواند روش مناسبی باشد. چون در این روش نباید معیاری داشته باشی و این مناسب موضوع تو نیست. همین که می گویی وبلاگ زنان یعنی چیز خاصی را می خواهی بررسی کنی که بهتر است با معیارهایی مشخصش کنی.

ستاره

وبلاگهای خانومها چند دسته اند: تعداد زیادی روزانه نویسندوجنبه سرگرمی دارند عده نسبتا زیادی از این ور و اونور شعر پیدا میکنند ومیذارند یه عده عکس خواننده ومدل لباس وعده ای هم دلمشغولی های محل کار ویا افکارشان..