چهارشنبه ٢٠ اسفند ۱۳٩۳
این پیرهن آبیه!

چشم‌هاش مشکی و درخشان و موهاش جوری که انگار همین الان از قدم زدن در باران برگشته باشد، پیراهنش آبی و بلند و سبک و خلق و خویش از آن سر به زیرها که خودشان خوب می‌دانند هنوز خیلی راه دارند تا سربلندی. 

تولد

بعد از ظهر روز هفتم فروردین سال 85 بود که تصمیم گرفتم برای خودم وبلاگی دست و پا کنم. طرز تهیه وبلاگ را قبلا از یک مجله سیاه و سفید دانشجویی بریده و لای یکی از کتاب‌ها گذاشته بودم، ساعت‌ها وقت صرف شد تا توانستم راهش بیاندازم و بعد هی نگاهش کنم و فکر کنم که خب حالا چی می‌خواهم این تو بنویسم؟

شروع کردم و کم کم راه افتادم، با همه‌ی فراز و فرودهایش الان که نه سال از آن روز می‌گذرد اینجا را از شما چه پنهان هنوز مثل روز اولش دوست دارم، حتی بیشتر.

 

آینه‌ بندان

نوشته‌های اینجا بیشتر از آن که به درد دیگران بخورد برای خودم مفید بوده،با اینجا نوشتن آرام تر می شوم و می‌توانم خودم را در آینه‌ی آرشیوش بهتر و دقیق‌تر ببینم، آن هم توی زمانه‌ای که آرام‌ها و آینه‌ها فراوان نیستند.

 

گنجشک و جبرئیلم

از به یادماندنی‌ترین‌های این‌جا یکی بازی وبلاگی "مسجدهای دوست داشتنی" بود که از همین‌جا شروع شد، بعدش به دل‌ها نشست و در وبلاگستان ازش استقبال شد، دیگران هم نوشتند و سر از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها درآورد. (+) و (+)

دیگری هم عرفه خوانی پنجاه شصت نفری‌مان بود با نام "یک جرعه آسمان" که ایده‌اش را بچه‌های هیٱت وبلاگی سبو دادند، به منی که هیچ نمی‌شناختند اعتماد کردند و پرچم را دادند دستم، من هم با دلی که آن روزها زلال‌تر بود همه سعی‌ام را کردم تا حرکت گروهی خوبی از آب دربیاید. پر بازدیدترین روزهای وبلاگم هم همان ایام بود.(+)

 

سه تا از قشنگی‌هاش

از قشنگی‌های اینجا که خیلی به خاطرشان خوشحالم و نمی‌توانم این خوشحالی را پنهان کنم این است که:

- کامنت‌دونی اینجا در همه‌ی این سالها همیشه باز بوده و هیچ‌وقت هیچ کامنت دور از ادب یا نامناسبی نداشتم که مجبور به حذف کردنش شوم، با آن که شخصی نویسی‌هایم زیاد هستندهیچ‌وقت ناچار نشدم کامنت‌ها را قبل از انتشار تٱیید کنم و خیلی ممنونم و خیلی خدا را شکر:)

- هر بار که اینجا برای کاری از آنهایی که عطش‌شکن را می‌خوانند کمک خواسته‌ام بی‌جواب نگذاشته و کمک کرده‌اند. برای پر کردن پرسش نامه پایان نامه‌ام همین‌ شما که خیلی خوبید به دادم رسیدید. این لباس آبی قشنگی را که الان تن این وبلاگ می‌بینید هم یکی از آشنایان نادیده‌ی اینجا از سر لطف برایش دوخت، بی‌آنکه حتی واضح و مستقیم ازش خواسته باشم، زمانی که آرشیو اینجا پریده بود یک بنده خدایی که وبلاگش را تا آن روز ندیده بودم کامنت گذاشت که می‌تواند کمک کند و آرشیو را برگرداند و خیلی لطف‌های دیگر از این دست..

 

- یافتن آدم‌های خوب هم موهبت ویژه‌ای‌ست که به واسطه‌ی عطش‌شکن نصیب من شد، آدم‌هایی که توی خواب هم نمی‌دیدم توی این خمین کوچک عزیز خودم نشسته باشم و بتوانم پیدایشان کنم. آدم‌های بلند نظر و پرسخاوت و حال خوب کن و باهمت، آدم‌های پخته و  اهل دل و اهل قلم و اهل کتاب که می‌فهمی‌شان و می‌فهمندت و  بودن شان نهیبی ست به تو که "یاد بگیر.."

 

دعوت در دعوت:

این چند بند، به دعوت پیچک خان و محدثه انسی ن‍ژاد عزیز نوشته شد برای بازی تاریخ شخصی وبلاگ‌ها.

حضرات "بیمارستان دریایی"، "وقتی نیست..."،"بهار نارنج" و "وبلاگوار" دعوت‌اند به نوشتن، اگر دوست دارند و وقت دارند.
زنده گی(۱۱٠) از عشق(٦٥) دوستت دارم ها(٦٠) وبلاگستان(٥٤) زنان(٤٧) داستان(۳۱) ذکر(۳۱) شعر(۳٠) کودکی(٢٩) شهید(٢۸) هذیان ها(٢۸) جنگ(٢۸) (:(٢٦) درد(٢٥) غم تکانی(٢۳) مناجات(٢٢) نوشتن(٢٢) باهم بودن(٢٠) یاد(٢٠) از دیگران(۱٩) کتاب(۱۸) ثبت احوال(۱٧) نامه ها(۱٥) رسانه(۱٥) قرآن(۱٤) درس و مشق(۱۳) محرم(۱٢) طبیعت(۱۱) نوروز(۱۱) خاطره بازی(۱۱) ارتباط(۱٠) رمضان(۱٠) سفر(٩) اعترافات(٩) هیآت وبلاگی سبو(٩) گپ در چند طعم گوناگون(٩) اندر امیدواری(۸) سفید(۸) نگار ما(٧) امام خمینی(٦) تولد مبارک(٥) شاید داستان(٥) برای گفتن(٥) فضول دونی(٥) ):(٥) مرگ(٥) شایدداستان(٥) کارو زندگی(٥) مجله الکترونیکی چارقد(٤) مسجد(٤) ازدواج(٤) برای نگفتن(٤) خمین(٤) همشهری داستان(۳) پدرانه(۳) کوچه فلانی چپ(۳) مهرخانه(۳) برای خواندن(۳) مادر و دختری(۳) عطش شکن(۳) خلانه(٢) آدمهای خوب شهر(٢) سطری میان نامه ای(٢) میان سالی(٢) اشارات(٢) :)(٢) فاطمی نیا(٢) به کجا چنین شتابان(٢) انتظار(٢) بابا(٢) بیماری(٢) بچه(٢) دوستان(٢) آرشیو(٢) اربعین(۱) تلویزیون(۱) خانه(۱) معلم(۱) فلسطین(۱) مادر(۱) سپاس(۱) زایمان(۱) تبریک(۱) دعا(۱) دلانه(۱) فیس بوک(۱) جوانی(۱) خوانسار(۱) ندارد(۱) لینک زن(۱) پدر و دختری(۱)Powered By NardebaN Graphic Home ; This Template Designed By .:SFO:.